Nastava na daljinu
  • Nastava se u 2023./2024. godini izvodi uživo, a učenici PŠ Susak dolaze petkom u matičnu školu, ako vrijeme dozvoli, radi socijalizacije.
  • Nastava je u školskoj godini 2022./23. planirana za rad uživo ali otvorene su i virtualne učionice koje će se koristiti povremeno ili u cijelosti kao nastava na daljinu ako se za to ukaže potreba.
  • U školskoj godini 2021./22. nastava se planirala i odvijala po modelu A, B ili C.
  • U školskoj godini 2020./21. nastava se planirala i odvijala po modelu A - nastava u školi, B - mješoviti oblik nastave (dijelom u školi, dijelom na daljinu), C -  nastava na daljinu.
  • Nastava je u školskoj godini 2019./20. planirana za rad uživo, ali se javila potreba za uvođenje virtualnih radionica i rada na daljinu zbog epidemiološke situacije - pandemije koronavirusa.
  • Školske godine 2014./2015. nastavlio se izvođenje nastave na daljinu s našim područnim školama, 21 sat tjedno, iz predmeta matematike - učiteljica Biljana Vojniković (5. b i 8.c), Ana Muškardin (6. a), Kristinka Štajduhar (7.a) te engleskog jezika - učiteljica Dejana Trajkov (5.b, 6.c, 8.c) i učiteljica Isabel Bani (7.b).
  • Škola je uključena i u projekt CARNeta Škole 2.0 te je uvela nastavu smart school sustava.

Raspored nastave na daljinu (učionica 10)

PON UTO SRI ČET PET

Matematika bez olovke i gumice, PŠ Nerezine

Novosti iz e-učionica

Dan sjećanja na žrtve Vukovara

Po četvrti put naši osmaši sudjeluju u povijesnom satu obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Vukovara. U našoj učionici br.10, "učionici na daljinu" okupili su se učenici iz 8.a, b i c razreda u petak 15.studenog u 10,30 sati. Kao i prošlih godina, zahvaljujući CARNetovoj videokonferencijskoj mreži, uključili su se u sat povijesti o žrtvama Domovinskog rata, a prvenstveno grada Vukovara.

U videokonferenciji sudjelovalo je petnaestak osnovnih škola iz cijele Hrvatske i svatko je na svoj način dao doprinos sjećanju na te slavne dane obrane Vukovara. Na početku uključenja naše škole u povijesni sat naša ravnateljica Olivela Franko pozdravila je sve sudionike videokonferencije u svoje osobno ime, te u ime svih učenika i djelatnika naše škole te se zahvalila što smo po četvrti put i mi dio tog cijenjenog projekta s ciljem prisjećanja i odavanja priznanja svim žrtvama grada Vukovara i Domovinskog rata.

Naši osmaši pripremali su se za taj sat tako što su prikupili podatke o djelovanju i odlasku naših mještana i otočana na ličko bojište početkom 1992. od gospodina Jure Krstanovića koji je tada bio dragovoljac, a danas je on predsjednik Udruge dragovoljaca Domovinskog rata općine Cres-Lošinj. Nakon prikupljenih podataka učenici koji polaze dodatnu nastavu iz povijesti izradili su plakate, a učenica Iva Turkalj je, kao predstavnica osmaša, iznijela sažetak o tim danima borbe naših otočana. Naše osmaše pratili su i usmjeravali ih naši učitelji povijesti Marijela Nedić i Luka Smirčić.

Što je Iva Turkalj govorila, pročitajte i vi!

Drago nam je što i ove godine sudjelujemo u obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Vukovara 1991. godine. Pripremajući se za ovogodišnje sudjelovanje na 4. satu povijesti iz Vukovara i Gospića saznali smo zanimljive podatke u djelovanju naših sugrađana na ličkom bojištu. Naši sugrađani, točnije njih 152 u veličini jedne satnije i 60. samostalnog bataljuna zbora Narodne garde Cres-Lošinj borili su se na ličkom ratištu u veljači i ožujku 1992. godine u sastavu 133. brigade. Područje na kojem su bili je bilo područje u Gackoj dolini te liniji Ličko Lešče-Prozor. Na sreću nije bilo poginulih i ranjenih. Upravo ove godine 19. listopada neki od sudionika Domovinskog rata iz Malog Lošinju ponovo su posjetili ličko bojište prilikom obljetnice osnivanja spomenute 133. brigade. Tom su prilikom ponovo susreli svoje ratne prijatelje i suborce te podijelili s njima sjećanje i obišli linije bojišnice. Drago nam je sudjelujemo na ovom satu jer se sjećamo žrtve Vukovara, ali i drugih žrtava Domovinskog rata, ali i zato što nas mlade ljude navedeno potiče da razvijamo interes za našu nedavnu i iznimno važnu prošlost.

U nedjelju 17. studenog s početkom u 19,00 sati naši su učenici dodatne nastave iz povijesti zajedno s učiteljem Lukom Smirčićem također prisustvovali paljenju svijeća na središnjem trgu u Malom Lošinju zajedno s članovima Udruge dragovoljaca Domovinskog rata Cres-Lošinj i predstavnicima Grada.

objavio: Vlasta Pavičić   datum: 18. 11. 2013.

« Ožujak 2024 »