Tečaj junior spasioc

Od datuma šestog do osmog studenog, petnaest učenika iz OŠ Maria Martinolića, sudjelovalo je na tečaju ''Junior spasilac''.

Ja sam jedna od tih učenika. Na tečaju smo učili pružiti prvu pomoć, a to smo provodili na bazenu. Voditelji ovg tečaja bili su Nikola Mrđen i Luka Brnčić. Oni su se trudili oko nas iako to u nekim trenucima nismo zaslužili. Vodili su nas i učili tijekom ta tri dana i to sve kako bismo znali što učiniti i kako pravilno pružiti prvu pomoć kada je to potrebno.

Osim što smo učili, na tečaju smo se zabavljali i družili. Mjesto radnje bio je hotel Aurora, a tečaj je trajao od 8.00 pa sve do 18.00 sati. Od 8.00 do 10.00 Nikola nas je učio kako pružiti prvu pomoć na bazenu, a od 10.00 do 12.00 primjenjivali smo isto. U 12.30 imali smo ručak, a nakon toga nas je Nikola podučavao prvoj pomoći na mjestu nesreće. Zadnji dan smo imali ispit, a najbolje od svega jest to da smo svi s uspjehom položili.

Ipak su se neki malo više istaknuli, a nagrada je pripala učesnicima: Vittorio Antoninić, Valeria Pervan i Irina Jovanović. Nagrada je tjedan dana besplatnog spasilačkog kampa u Velom Lošinju nakon završetka škole. Dečkima smo zahvalni na trudu i nadamo se da ćemo ih opet vidjeti!!

objavio: Vlasta Pavičić   datum: 11. 11. 2013.

« Travanj 2024 »