Novi način rada školske knjižnice

Dragi učenici,

zbog epidemioloških mjera koje svi moramo poštovati, rad školske knjižnice je izmijenjen. Ovo su nova pravila:

1. Učenici koji žele čitati knjige po slobodnom izboru, kojima  je potrebna stručna i referentna građa za pisanje referata i projektnih zadaća svoje potrebe za građom:

- javljaju knjižničarki na e-adresu: knjiznica@os-mmartinolica.skole.hr

- pretražuju katalog školske knjižnice na ovoj poveznici: https://os-mmartinol.zaki.com.hr/

-prate preporuke za čitanje na mrežnoj stranici Škole i u virtualnim učionicama.

2. Posudba i vraćanje lektirnih knjiga organiziraju se u suradnji s učiteljima kao razredna posudba.

Učitelji hrvatskog jezika i razredne nastave e-poštom javljaju knjižničarki koje lektirno djelo učenici određenog razrednog odjela trebaju posuditi ili vratiti. Dvoje učenika iz tog odjeljenja doći će u knjižnicu, prema dogovorenom rasporedu, zadnjih 10 min sata da bi odnijeli ili donijeli lektirna djela u učionicu.

3. Satove informacijskog opismenjavanja dogovorene s predmetnim učiteljima organizirat ćemo online te u školskoj knjižnici poštujući epidemiološke mjere.

4. Uključivanje u manifestacije (Mjesec školskih knjižnica, Mjesec hrvatske knjige, Knjižna Booka i dr.), u natjecanja i natječaje, radionice, izložbe, kvizove i druge aktivnosti bit će organizirano online te u školskoj knjižnici poštujući epidemiološke mjere. O svim događajima bit ćete obaviješteni u virtualnim učionicama i na ovoj mrežno stranici.

5. Prije ulaska u školsku knjižnicu obvezno je staviti zaštitnu masku (ispravno je nositi da prekriva i nos i usta). Obvezno je dezinficirati ruke dezinfekcijskim sredstvom.

6. Obvezno je držati razmak od 2 metra u prostoru školske knjižnice.

7. Istovremeno u knjižnici može boraviti najviše 8 korisnika, a u čitaonici najviše 4.

8. Slobodan pristup građi nije moguć.

vaša knjižničarka

« Prosinac 2020 »