Cjelodnevni boravak

Cjelodnevno odgojno obrazovni rad

CILJEVI: Omogućiti djetetu život ispunjen različitim sadržajima koji će povoljno utjecati na razvoj njegove/njezine cjelokupne osobnosti te individualnih i jedinstvenih potencijala. Omogućiti razvoj djeteta kao socijalnog bića. Pripremiti dijete za daljnje obrazovanje i cjeloživotno učenje.

NAMJENA PROGRAMA: Program je namijenjen učenicima prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda.

NOSITELJI PROGRAMA I NJIHOVA ODGOVORNOST: Nositelji programa su učitelji razredne nastave: Kristina Gršković i Jasenka Kojadin Nikolić u 1.c; Ana Buljeta i Marijana Dragoslavić u 2.c, Rafaela Kuljanić i Suzana Slavica u 3.c, Petra Jureković Dragoslavić i Monika Benko u 4.c. Njihova je odgovornost sustavno voditi, usmjeravati, pratiti i podučavati učenike, motivirati ih za rad, pomagati im u učenju i odgajati ih. Organizirati slobodno vrijeme učenika, brinuti o pravilnoj prehrani i svakodnevno surađivati s roditeljima.

NAČIN REALIZACIJE PROGRAMA: Homogene skupine učenika od prvog do četvrtog razreda uz redovnu nastavu koja se provodi kroz: • Integrirano učenje i poučavanje • Multidisciplinarni pristup • Timsko i suradničko učenje • Istraživačku nastavu • Iskustveno učenje • Problemsku nastavu • Projektnu nastavu • Učenje kroz igru • praktičan rad • Izvanučioničku i terensku nastavu • Izvannastavne aktivnosti Ima i organizirano slobodno vrijeme tijekom kojeg suvremenim strategijama, učenici ponavljaju, uvježbavaju i primjenjuju znanja stečena tijekom redovne nastave. Učenici imaju predviđeno vrijeme za tri obroka (marendu, ručak i užinu). Satnica je promijenjiva i ovisi o prirodnom psihofizičkom ritmu učenika.

VREMENIK PROGRAMA: Svaki nastavni dan od 8,00 do 16,00 sati tijekom šk.god. (od 2013./2014.)

NAČIN VREDNOVANJA: Program se vrednuje kroz uspjeh učenika i njihovo zadovoljstvo boravkom u školi. Novostečena znanja učenici će primjenjivati u svakodnevnom životu u školi, obitelji i široj zajednici.

TROŠKOVNIK: Grad Mali Lošinj subvencionira projekt uz roditelje.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma